Stressz és kiégés
A PROGRAM ÁLTALÁNOS BEMUTATÁSA
A program célja a résztvevők pszichikai ellenálló képességének fejlesztése. A program további célja olyan szemléletet, eszközöket, módszereket és technikákat mutatni a résztvevőknek, mely révén képessé válnak a munkahelyi és személyes életben előforduló stresszt keltő események ellenére is megőrizni belső egyensúlyukat.
A program külön hangsúlyt helyez az egyéni eltérésekre és személyes igényekre, ezért fontos célkitűzés a módszertani gazdagság, a stresszkezelés sokrétűségének megmutatása, mely révén minden résztvevő önmaga választhatja ki a számára legmegfelelőebb eszközöket, és készítheti el személyes akciótervét a stresszkezelés jövőbeni alkalmazására. A résztvevő vezetők elsajátítják a stressz modern felfogásának szemléletét, a mindennapokban jól használható módszereket sajátítanak el, mely révén képessé válnak a stresszel teli élethelyzetekből tanulni, fejlődni, végül pedig megerősödve, és nagyobb belső stabilitással felállni. A program célja, hogy a résztvevők felismerjék, hogy a nehézséget nem elkerülni kell, hanem növekedni és fejlődni általa.
A program a következő kompetenciák fejlesztésére irányul:
- Önismeret
- Pozitív gondolkodás
- Problémamegoldó képesség
- Érzelmek kifejezésének képessége
- Önbizalom
- Önkontroll, önszabályozás
- Szociális kompetenciák: együttműködés, kapcsolatteremtés, empátia, bizalom…
Fejlesztési koncepció
A stresszkezelés modern szemlélete a stresszhez való viszonyulás szerepét hangsúlyozza a stresszkezelés sikerességének szempontjából a tudatosítással és különféle technikákkal szemben. Ha a stresszről összességében egy pozitív, támogató folyamatként gondolkodunk, az nagymértékben segíti a megküzdést. Ha viszont a stresszt ártalmas tényezőnek tartjuk, és így „állunk neki” a stresszkezelésnek, az akár ronthatja is a folyamat sikerességét. Ezért a képzési folyamat során a stresszt természetes, támogató élettani reakcióként mutatjuk be, a problémákat és veszélyeket nem hangsúlyozzuk túl.
A program elméleti hátterét az alábbi módszertanok és modellek alkotják:
- Általános adaptációs szindróma
- Coping modell
- Pozitív pszichológia
- Kognitív pszichológia
- Reziliencia modell
- Sportpszichológiai módszerek (célállítás, vizualizálás, önerősítés)
- Időperspektíva modell
- Relaxációs módszerek
A PROGRAM BEMUTATÁSA

Munkáink
- Amerikai hátterű autóipari vállalat vezetői és dolgozói számára megtartott program
- Francia elektronikai ipari vállalat középvezetői számára stresszkezelő program
- Magyar építőipari középvállalat teljes menedzsmentje számára stressz és regenerációs program
- Osztrák építőipari vállalat vezetői és dolgozói számára tartott stresszkezelő program